2. Epizode: Sociālās prasmes un efektīva intervence

Labdien, dārgie klausītāji! Man ir prieks paziņot, ka šodien jums ir iespēja noklausīties jauno podkāsta epizodi par tēmu “Sociālās prasmes un efektīva intervence” latviešu valodā. Podkāsta epizodi oriģinālvalodā jūs varat noklausīties angļu versijas mājaslapā.

Mums bija ļoti vērtīga un interesanta saruna ar audiologopēdu Aleksu Kelli, kas jau 36 gadus specializējas sociālo prasmju veicināšanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tajā skaitā cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem (turpmāk AST). Aleksa ir sociālo prasmju novērtēšanas un mācīšanas programmas “Talkabout” autore. Viņa ir arī dienas centra “Speaking Space” dibinātāja. Vairāk informācijas par Aleksu un viņas darbu jūs varat atrast šeit: http://alexkelly.biz.

Mēs runājām par:

  • kas ir sociālās prasmes un kā tās attīstās dzīves gaitā,
  • ar kādām sociālās mijiedarbības grūtībām varētu sastapties cilvēki ar autiskā spektra traucējumiem,
  • kā speciālisti un vecāki varētu novērtēt sociālo prasmju attīstības līmeni,
  • kādas efektīvas un zinātniski pamatotas metodes un stratēģijas tiek pielietotas, lai veicinātu sociālo prasmju attīstību,
  • izrunājām, kas ir pašpārliecinātība un pārrunājām dažus piemērus no mūsu prakses.

Pirms kāda laika es apmeklēju Aleksas mācību kursu par sociālo prasmju veicināšanu Lielbritānijā. Tā bija reize, kad es sapratu, ka cilvēkiem ar AST sociālās prasmes, tāpat kā citas prasmes var veicināt un attīstīt strukturētā veidā. Tā nav viegla, bet nav neiespējama misija! Es būšu apmierināta, ja kādam šī saruna sniegs atbildes uz dažiem jautājumiem un veidos izpratni par sociālo prasmju veicināšanu. Paldies par uzmanību!